Veselé - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

Fotogaléria - Posedenie s dôchodcami 30.11.2022

Posedenie s dôchodcami

„Keď som mal 20 rokov, myslel som si, že môj otec je idiot. Keď som mal 30 rokov, sem-tam som si myslel, že má celkom pravdu. Keď som mal 40 rokov, tak som si myslel, že to bol celkom múdry chlap. A keď som mal 50 rokov, povedal som si – keby tu bol a poradil mi!“

                                Tomáš Baťa


         Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov vyhlásilo na svojom zasadnutí v decembri 1990 mesiac október za Mesiac úcty k starším. Preto práve v tomto období si viac ako v priebehu ostatného roka uvedomujeme, že žijú v našom okolí ľudia, ktorí kalendárnym vekom štatisticky spadajú pod označenie senior, hoci biologicky a funkčne vystupujú ako veľmi aktívni, energickí a spoločenskí.


         Vek je pojem veľmi relatívny a dokazuje to i posedenie s dôchodcami našej obce. Po dvoch kovidových rokoch sa na stretnutí objavilo množstvo nových tvárí, o ktorých by sa dalo pochybovať, či skutočne vekom zodpovedajú označeniu senior. 


         Stretnutie sa uskutočnilo 30. novembra 2022 v adventnom čase a prebiehalo v príjemnej a kultivovanej atmosfére. V kultúrnom programe vystúpili žiaci ZŠ Štefana Moysesa Veselé, ZUŠ Vrbové (pracovisko ZŠ Veselé) a harmonikárky Horinové. Organizáciu prevzala staro-nová starostka obce pani Viera Šípková v spolupráci s obecným zastupiteľstvom a pracovníčkami obecného úradu.


          Pre človeka je motivačné, ak sa stretáva s pozitívnou odozvou. V uvedenom prípade o nej hovorí samotná účasť a spokojnosť zúčastnených s priebehom posedenia. Našou víziou je pokračovať v organizácii podobných podujatí.


                                                           Jana Dugátová

 

Video 1 (71.45 MB)

Video 2 (28.36 MB)

Video 3 (50.71 MB)

Dátum vloženia: 9. 1. 2023 10:14
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 5. 2023 10:58
Autor: Správca Webu